W Syntmet oferujemy m.in. profesjonalne cięcie szkła wodą. Technologia Waterjet stanowi obecnie najskuteczniejszą formę obróbki różnego rodzaju materiałów – od stali po rozmaite tworzywa sztuczne oraz gatunki skał. Polega ona na precyzyjnym cięciu elementów, nawet kilku jednocześnie, za pomocą potężnego strumienia wody, którego prędkość wylotowa sięga aż 760 m/s. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod technologia Waterjet nie stwarza ryzyka nieumyślnego uszkodzenia elementów, pozwalając osobie obsługującej maszynę na uzyskiwanie najrozmaitszych kształtów. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich klientów biznesowych, zajmujących się produkcją szyb samochodowych czy luster. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
Co sprawia, że warto postawić na cięcie szkła wodą?
Ponieważ technologia Waterjet odznacza się szerokim wachlarzem zastosowań, maszyny tnące tego typu mogą być wykorzystywane do pracy z różnymi typami szkła. Nasza firma zajmuje się więc obróbką luster, szkła litego, szkła wielowarstwowego, powłok zbrojnych, a także szkieł niestandardowych, na przykład kolorowych czy płaskich. Cięcie szkła wodą pozwala na dokładne dostosowanie parametrów pracy urządzenia tnącego, takich jak ilość wody, gradacja czy też ciśnienie strumienia. Nasz park maszynowy to przede wszystkim najnowocześniejsze urządzenia MAXIEM i OMAX, odznaczające się bezawaryjnością oraz prostą obsługą. Zlecając obróbkę szkła właśnie nam, zyskują Państwo pełną gwarancję szybkiego i prawidłowego przeprowadzenia wymaganych prac.
Cięcie szkła wodą – skutecznie i ekologicznie!
Profesjonalne cięcie szkła wodą to procedura, odznaczająca się szegiem zalet. Należą do nich przede wszystkim:
- Wysoka precyzja cięcia w porównaniu z konwencjonalną obróbką – 0,1 mm;
- Praktycznie zerowe ryzyko odkształceń krawędzi i/lub zarysowania powierzchni;
- Brak konieczności przeprowadzania obróbki wykończeniowej;
- Zachowanie cech wytrzymałościowych przez cięte elementy;
- Brak emisji szkodliwych toksyn podczas obróbki.
Poszukujesz rzetelnej firmy, zajmującej się cięciem szkła wodą? Zapraszamy do kontaktu!
Oferujemy profesjonalne i konkurencyjne cenowo cięcie szkła wodą. Zapewniamy indywidualną wycenę każdego zlecenia, aby móc zapewnić Państwu możliwie najatrakcyjniejsze ceny.
Obsługujemy całą Polskę, wszystkie województwa. Zlecenia na cięcie szkła wodą otrzymujemy zarówno od Klientów z dużych miast (np. Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Opole, Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Lublin, Zielona Góra), jak i z mniejszych lokalizacji (np. Zamość, Zduńska Wola, Kalisz, Sopot, Konin, Mysłowice, Leszno, Nowy Sącz, Kołobrzeg, Wolbrom).
Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy już dziś i przekonaj się, dlaczego warto dołączyć do rosnącego grona naszych zadowolonych klientów!
Czy szkło hartowane można ciąć wodą?
Szkło hartowane jest poddawane obróbce termicznej, która ma za zadanie zmienić jego strukturę i zwiększyć odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Po takim zabiegu elementu szklanego nie da się już dalej ciąć, nawet z użyciem wody. Jakakolwiek próba naruszenia struktury skutkuje gwałtownym pęknięciem tafli. Dlatego szkło tnie się jeszcze przed hartowaniem. Na tym etapie poddaje się je też innym metodom obróbki jak np. wiercenie.
Czy cięcie wodą jest bezpieczne dla szkła?
Cięcie wodą to bezpieczna metoda, która pozwala na cięcie szkła w kontrolowany sposób. Ogranicza ryzyko uszkodzenia materiału i jednocześnie pozwala na przygotowanie produktów w dowolnym kształcie i wymiarach. W trakcie obróbki mogą zdarzyć się straty, jednak pojawiają się również w przypadku innych metod cięcia.
Jakie rodzaje szkła można ciąć wodą?
Cięcie wodą to uniwersalna metoda, którą wykorzystuje się w przypadku różnych materiałów. Za jej pomocą można ciąć szkło lite, warstwowe (klejone żywicą lub folią), kuloodporne, pancerne, płaskie, białe i kolorowe. Metoda jest używana również do cięcia luster. Jedynym rodzajem szkła, którego nie da się obrabiać w ten sposób, jest szkło hartowane.
Jakie są zalety cięcia szkła wodą w porównaniu z tradycyjnymi metodami?
Cięcie wodą pozwala na uzyskanie wysokiej jakości krawędzi, których zwykle nie trzeba dodatkowo obrabiać. W porównaniu z konwencjonalną obróbką cięcie wodą zapewnia o wiele większą precyzję – tnie z dokładnością do 0,1 mm. Nie pojawiają się też odkształcenia krawędzi lub zarysowania na powierzchni tafli. W trakcie cięcia wodą nie wytwarzają się toksyny, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia osób pracujących przy maszynie. Metoda ta jest też ekologiczna.
Czy cięcie wodą może powodować uszkodzenia powierzchni szkła?
Cięcie wodą może powodować uszkodzenie powierzchni szkła, ale tylko w konkretnych sytuacjach. Wady mogą pojawiać się w sytuacji, gdy dysze są zużyte, ciśnienie i prędkość zostały ustawione w niewłaściwy sposób lub powierzchnia szkła jest zanieczyszczona. Czasami źródłem problemu jest też brak zabezpieczenia krawędzi tafli podczas cięcia.
Ewentualne uszkodzenia powierzchni szkła pojawiają się głównie wtedy, gdy dojdzie do błędu ze strony operatora lub maszyna nie jest w pełni sprawna. Sama metoda jest bezpieczna i minimalizuje straty oraz wady fabryczne produktów, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi metodami.
Jakie są ograniczenia cięcia szkła wodą?
Cięcie szkła wodą jest metodą uniwersalną, ale nie można stosować jej zawsze. Dużym ograniczeniem jest np. zbyt duża grubość materiału. Problemem może być też wykonanie bardzo małych detali – cięcie wodą jest precyzyjne, ale czasami niewystarczające. Dla niektórych osób ograniczeniem okazuje się również cena. Same maszyny do cięcia wodą są bardzo drogie, a podczas pracy zużywają dużą ilość prądu, wody i ścierniwa, co generuje dodatkowe koszty.