Urządzenia do cięcia wodą

Urządzenia do cięcia wodą znajdują szerokie zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu. Umożliwiają niezwykle dokładne i precyzyjne cięcie delikatnych, twardych i miękkich materiałów, a także niemetali, takich jak:

  • ceramika, 
  • tworzywa sztuczne, 
  • kompozyty,
  • drewno i materiały drewnopodobne.

Po zmieszaniu z drobnym piaskiem ściernym technologia Waterjet umożliwia również cięcie powierzchni o bardzo dużej grubości (takich jak marmur, granit), bez zmiany struktury materiału. Cięcie strumieniem wody jest z natury procesem przyjaznym dla środowiska. W przeciwieństwie do innych systemów obróbki technologia strumieniowo-ścierna nie wymaga stosowania chłodziwa czy innych środków chemicznych przyczyniających się do zanieczyszczenia wód gruntowych.

Jak działają urządzenia do cięcia wodą? 

Przecinarki wodne to urządzenia składające się z 5-ciu głównych elementów:

  • stołu roboczego, 
  • pompy wodnej wysokiego ciśnienia 
  • pneumatycznego układu podawania i dozowania ścierniwa, 
  • systemu sterowania CNC, 
  • pulpitu sterowniczego

Technologia cięcia wodą wykorzystuje strumień wody pod wysokim ciśnieniem, dzięki któremu w materiale powstają tylko bardzo drobne szczeliny. W zależności od gęstości i innych właściwości materiału, do strumienia wody dodawany jest ziarnisty materiał ścierny w celu zwiększenia mocy. Ścierniwo jest dodawane do dyszy, dzięki czemu można dokonać prostego przełączania między cięciem wodą, a tzw. piaskowaniem.

Profesjonalne usługi cięcia wodą w firmie Syntmet

Urządzenia do cięcia wodą dostępne są z bogatym wyposażeniem standardowym oraz licznymi opcjami dodatkowymi. W firmie Syntmet korzystamy z wysokiej klasy urządzeń, które gwarantują bardzo dobrą wydajność i wysoką efektywność przy stosunkowo niskich kosztach operacyjnych. Jako profesjonaliści jesteśmy w stanie wykonać dowolny projekt związany ze strumieniowo-ścierną obróbką każdego materiału (o grubości do 200 mm).

Obsługujemy całą Polskę – zamówienia na profesjonalne usługi cięcia wodą otrzymujemy zarówno z dużych, jak i mniejszych miast, takich jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Kraków, Katowice, Łódź, Lublin, Białystok, Opole, Zielona Góra, Kalisz, Nowy Sącz, Konin, Leszno, Zamość, Mysłowice, Sopot, Kołobrzeg, Zduńska Wola czy Wolbrom.

Osoby zainteresowane usługami zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. 

Urządzenie globalMAX 1530

Licznymi zaletami, do których zalicza się prosta obsługa i niewielkie rozmiary, odznacza się urządzenie globalMAX 1530, którego przeznaczeniem jest cięcie wody. Daje ono również bardzo dobrą wydajność, a wszystkie urządzenia produkowane przez firmę OMAX charakteryzują się niezawodnością, ale także funkcjonalnością.

Działanie

Obróbka wodno-ścierna polega na wykorzystaniu wody, która dostarczona jest przez wbudowaną pompę pod dużym ciśnieniem, a następnie zostaje ona wypuszczona z bardzo dużą siłą, która znacznie przewyższa prędkość dźwięku. W ten sposób można niezwykle dokładnie i skutecznie osiągnąć zamierzony kształt materiału.

Pozostałe zalety

Obróbka strumieniowo-ścierna z wykorzystaniem wymienionych urządzeń posiada również inne zalety, które są charakterystyczne dla urządzeń z najwyższej półki, do których zaliczają się produkty OMAX czy MAXIEM. Należy do nich dobra jakość, wysoka efektywność i starannie przygotowana konstrukcja, dzięki czemu można tworzyć produkty ze sporą dokładnością. Cięcie strumieniem wody jest wykonywane przez naszych pracowników w bardzo szybkim czasie, a jednocześnie w atrakcyjnych cenach.

Różnorodne materiały

Stosowana przez naszą firmę obróbka hydro-ścierna daje możliwość wykorzystania różnych rodzajów materiałów, w tym chociażby drewna, metali, tworzyw sztucznych czy szkła. Potwierdza to, że jest to jedna z najwszechstronniejszych metod cięcia różnego rodzaju tworzyw, które można wykonać ze sporą precyzją. Nasze maszyny pozwalają na obróbkę hydro-ścierną tworzyw, które charakteryzują się grubością osiągającą nawet 200 mm.

Tniemy w szerokiej gamie materiałów: