Cięcie wodą

Licznymi zaletami, do których zalicza się prosta obsługa i niewielkie rozmiary, odznacza się urządzenie globalMAX 1530, którego przeznaczeniem jest cięcie wody. Daje ono również bardzo dobrą wydajność, a wszystkie urządzenia produkowane przez firmę OMAX charakteryzują się niezawodnością, ale także funkcjonalnością.

Działanie

Obróbka wodno-ścierna polega na wykorzystaniu wody, która dostarczona jest przez wbudowaną pompę pod dużym ciśnieniem, a następnie zostaje ona wypuszczona z bardzo dużą siłą, która znacznie przewyższa prędkość dźwięku. W ten sposób można niezwykle dokładnie i skutecznie osiągnąć zamierzony kształt materiału.

Pozostałe zalety

Obróbka strumieniowo-ścierna z wykorzystaniem wymienionych urządzeń posiada również inne zalety, które są charakterystyczne dla urządzeń z najwyższej półki, do których zaliczają się produkty OMAX czy MAXIEM. Należy do nich dobra jakość, wysoka efektywność i starannie przygotowana konstrukcja, dzięki czemu można tworzyć produkty ze sporą dokładnością. Cięcie strumieniem wody jest wykonywane przez naszych pracowników w bardzo szybkim czasie, a jednocześnie w atrakcyjnych cenach.

Różnorodne materiały

Stosowana przez naszą firmę obróbka hydro-ścierna daje możliwość wykorzystania różnych rodzajów materiałów, w tym chociażby drewna, metali, tworzyw sztucznych czy szkła. Potwierdza to, że jest to jedna z najwszechstronniejszych metod cięcia różnego rodzaju tworzyw, które można wykonać ze sporą precyzją. Nasze maszyny pozwalają na obróbkę hydro-ścierną tworzyw, które charakteryzują się grubością osiągającą nawet 200 mm.

Tniemy w szerokiej gamie materiałów:     

gres, porcelana, terakota, płytki ceramiczne

granit, marmur, piaskowiec

wszystkie stale i metale kolorowe

drewno i materiały drewnopodobne

tworzywa sztuczne, guma, pianka, laminaty, skóra naturalna

szkło