Usługi formowania wtryskowego dla branży AGD

Formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych to opłacalny i prosty sposób wytwarzania artykułów gospodarstwa domowego. Istnieje wiele przedmiotów kuchennych, które powstają z plastikowych elementów. Na przykład wnętrze tostera zbudowane jest z plastikowej formy wytworzonej metodą wtryskową. Tworzywa sztuczne znajdują się również w uchwytach do lodówek, wewnętrznych częściach zmywarek, filtrach do wody czy czajnikach.  Choć metoda formowania wtryskowego jest szybka i efektowna, bez odpowiedniego zaplecza technicznego rozwiązanie to jest bardzo kosztowne. 

Prawie wszyscy producenci artykułów gospodarstwa domowego korzystają z gotowych, metalowych form wtryskowych, które pozwalają na seryjną produkcję wyprasek o znormalizowanym kształcie. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest zaprojektowanie i wyprodukowanie formy od zera. Dotyczy to w szczególności wyprasek o nietypowych właściwościach. Jeśli działasz w branży AGD i potrzebujesz specjalnie zaprojektowanej formy, która będzie pracować latami, zapewniając ciągłość procesów produkcji, świetnie trafiłeś!

Usługi formowania wtryskowego kierujemy do przedstawicieli branży AGD działających na terenie całej Polski. Obsługujemy wszystkie miasta, takie jak m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Opole, Łódź, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Zielona Góra, Zamość, Zduńska Wola, Konin, Kalisz, Sopot, Leszno, Wolbrom, Nowy Sącz, Kołobrzeg czy Mysłowice. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – z przyjemnością doradzimy dobór materiału, konstrukcji i wykonania.

Usługi formowania wtryskowego i produkcji form w Syntmet

W firmie Syntmet zajmujemy się tworzeniem spersonalizowanych form wtryskowych zgodnie z potrzebami klienta. Cały proces składa się z kilku etapów, w tym:

  • odpowiedniego doboru parametrów formy (grubości ścian, chropowatości powierzchni),
  • stworzenia trójwymiarowego modelu,
  • analizy modelu pod kątem wykonalności i efektywności,
  • sporządzenia szczegółowej dokumentacji technicznej formy,
  • zaprojektowania obrabiarki,
  • wykonania formy w metalu.

Podczas projektowania form wtryskowych korzystamy z programów CAD 3D oraz profesjonalnego oprogramowania symulacyjnego, co pozwala nam na pełną kontrolę każdego parametru.