Usługi formowania wtryskowego dla branży spożywczej

Jesteśmy ekspertami w formowaniu tworzyw sztucznych metodą wtryskową. Specjalizujemy się w wytwarzaniu skomplikowanych technicznie elementów (wyprasek) dla przemysłu spożywczego. Zajmujemy się każdym etapem cyklu produkcyjnego: od stworzenia projektu po dostawę gotowych części. Istnieje wiele materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, które wykorzystywane są do formowania wtryskowego. Najczęściej stosujemy:

  • HDP – sztywny i twardy materiał, odporny na chemikalia i środki czyszczące. Jest powszechnie używany do produkcji pojemników na żywność.
  • LDPE – cienki, matowy plastik, z którego tworzone są torebki foliowe i opakowania elastyczne. Jest nietoksyczny i bezwonny.
  • Tworzywo PC – wykorzystywane do wytwarzania pojemników na płyny, zakrętek i gwintów.
  • PET – jest popularny w przypadku butelek i innych półsztywnych pojemników, które muszą zachowywać swój kształt pod umiarkowanym ciśnieniem.
  • Polipropylen (PP) – jest nietoksyczny i pozostaje stabilny w niskich oraz wysokich temperaturach. Jest powszechnie używany do produkcji pudełek i pojemników spożywczych.
  • Polistyren (PS) – odporny na niskie temperatury, jest powszechnie stosowany w pudełkach z przekąskami, przetworzoną żywnością i nie tylko.

Usługi formowania wtryskowego w Syntmet

Wysoka jakość, najwyższa precyzja i oszczędność kosztów to główne atuty naszych usług. Posiadamy w pełni zautomatyzowany zakład, dzięki któremu możemy szybko wytwarzać duże serie wyprasek w krótkim czasie. Oprócz formowania, zajmujemy się także produkcją niestandardowych form wtryskowych zgodnie z wytycznymi klientów.

Obsługujemy całą Polskę – usługi formowania wtryskowego kierujemy dla przedstawicieli branży spożywczej ze wszystkich województw. Zamówienia napływają do nas zarówno z dużych, jak i mniejszych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Opole, Łódź, Lublin, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Zielona Góra, Mysłowice, Kalisz, Sopot, Leszno, Wolbrom, Nowy Sącz, Kołobrzeg, Zamość, Zduńska Wola czy Konin.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby przekonać się o możliwościach firmy Syntmet.